Aktualności

09.05.2018 r. 26 maja - KOCIE TARGI i KOCIE WYKŁADY W WARSZAWIE!
Serdecznie zapraszam na mój wykład "KOT W RODZINIE", który będę miała przyjemność poprowadzić 26 maja o godzinie 13:00 w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w ramach wyjątkowego kociego wydarzenia - I KOCICH TARGÓW organizowanych przez portal CatExperts. 
więcej
11.09.2017 r. Zapraszam na mój wykład poświęcony kociej zabawie na Międzynarodowych Targach Zoologicznych w Łodzi.
Zapraszam serdecznie na mój wykład pt. "Zabawa z kotem to sztuka. Rola zabawy w profilaktyce i terapii zaburzeń zachowania kotów domowych.", który będę miała przyjemność wygłosić na tegorocznych Międzynarodowych Targach Zoologicznych w Łodzi. Wykład odbędzie się w niedzielę, 17 września o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej A. 
więcej
11.09.2017 r. Ogólnopolski Kongres Behawioryzmu Zwierząt 2017 - Zapraszam na mój wykład!
Jest mi niezmiernie miło zaprosić na II Kongres Behawioryzmu Zwierząt, który odbędzie się 14 października w Warszawie. Będę miała zaszczyt i przyjemność wygłosić na kongresie wykład pt.  "Zalecenia terapeutyczne w pracy z kotem lękliwym" i podzielic się z uczestnikami moją filozofią pracy z kotem o takich problemach. Kongres jest w całości poświęcony kotom, a wystąpią na nim naprawdę doskonali prelegenci. Warto tam być, naprawdę! 
więcej
10.09.2017 r. Weekendowe warsztaty "Kot dla zaawansowanych"
Dowiedz się więcej o kotach, aby lepiej o nie dbać i pełniej rozumieć ich potrzeby i zachowanie! Zapraszam na autorskie, weekendowe warsztaty "Kot dla zaawansowanych", gdzie pod okiem moim i lek. wet. Magdaleny Chmelarz osiągniesz nowy - wyższy poziom swoich kocich kompetencji! Spotykamy się 4-5 listopada w Katowicach i 2-3 grudnia w Krakowie. 
 
więcej
25.07.2016 r. Kocia edukacja na os. Kopernika i w Pyskowicach
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy dwukrotnie miałam okazję włączyć się w działania edukacyjne promując prawidłowe postawy wobec zwierząt. W czerwcu gry i zabawy o zwierzętach prowadziłam w ramach dnia dziecka z Petsmile organizowanego przez nas na osiedlu kopernika, a w lipcu udzielałam porad i animowałam zajęcia dla dzieci na Dniach Pyskowic. Mam nadzieję, że moje wysiłki nie poszły na marne i uczestnicy obu wydarzeń mogą powiedzieć, że po nich rozumieją koty bardziej niż wcześniej.
więcej
04.07.2016 r. Podsumowanie wykładów pt. "Zrozumieć kota"
Wczoraj zakończył się cykl moich czterech wykładów na temat kociego behawioru, któe miałam przyjemnośc poprowadzić we Wrocławiu na zaproszenie Catfield. Było to dla mnie wspaniałe doświadczenie - pozwoliło mi nie tylko sprawdzić się w roli wykładowcy tak bardzo wymagających słuchaczy, ale także skonsolidować własną wiedzę i uporządkować ścieżkę postępowania w konkretnych problemach behawioralnych kotów. Cudowna atmosfera dopełniła całość czyniąc z tych kilku spotkań niesamowicie wartościowy czas. 
więcej
24.06.2016 r. Dwa kociaki pilnie szukają dobrego domu!
Orion i Syriusz to dwa urocze kociaki odłowione przeze mnie w Gliwicach, na osiedlu Kopernika z powodu niechęci mieszkańców bloku do ich dalszego bytowania w piwnicy. Ich matka została wysterylizowana i wypuszczona, a chłopcy trafili do mnie na dom tymczasowy. Ponieważ mijają już 3 tygodnie odkąd bracia są u mnie, a ich stan zdrowia jest wręcz dokonały zaczynam powoli rozglądać się za domkami dla tego cudnego duetu!
więcej
26.03.2016 r. Zapraszam do Wrocławia na cykl wykładów na temat kociego behawioru!
Wszystkich miłośników kotów, właścicieli, hodowców, lekarzy weterynarii, petsitterów, wolontariuszy organizacji prozwierzęcych, a także początkujących behawiorystów zapraszam na cykl spotkań poświęcony tematyce prawidłowych i nieprawidłowych (lub uciążliwych) kocich zachowań pt. "Zrozumieć kota", który będę miała przyjemność poprowadzić w okresie od kwietnia do czerwca we Wrocławiu.
więcej
01.03.2016 r. Szkoleń ciąg dalszy - tym razem "Optymalne żywienie kotów"
Pracując z "problemowymi" kotami zawsze biorę pod uwagę co i jak jedzą, ponieważ zawsze przekłada się to na ich zachowanie i samopoczucie. Aby jeszcze lepiej rozumieć i wykorzystywać ten aspekt terapii w swojej praktyce w miniony weekend wzięłam udział w bardzo ciekawym szkoleniu na temat żywienia kotów właśnie. Problematyką tą zajęła się dobrze znana i bardzo ceniona polska dietetyczka weterynaryjna dr n.wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz.
więcej
10.02.2016 r. Wyjątkowe spotkanie z wyjątkową osobą - Seminarium z Sabiene Schrool
17 stycznia miałam okazję uczestniczyć w wyjątkowo ciekawym seminarium na temat medycyny behawioralnej kotów prowadzonym przez dr. Sabinę Schroll - wykładowcę Uniwersyyeyu Wiedeńskiego, właścicielkę praktyki weterynaryjnej obsługującej wyłącznie koty i przede wszytskim specjalistki od kociego behawioru z ogromnym i wieloletnim doświadczeniem. 
więcej
31.01.2016 r. Kolejny raz świętujemy wspólnie dzień kota!
Wielkimi krokami zbliża się jeden z najważniejszych dni w roku - DZIEŃ KOTA:) Jak zwykle zapraszam Was do wspólnego świętowania:) W programie mój krótki wykład i dyskusja, konkurs z nagrodami, zbiórka darów dla bezdomnych kotów i oczywiście pyszny tort:) Zapiszcie datę w kalendarzu i przybywajcie, bo będzie się działo:)
więcej
06.12.2015 r. Świąteczna zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt wystartowała!
Jak co roku i tym razem organizujemy w naszym sklepie świąteczną zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt. Zbieramy wszystko, co przydać się może kotom i psom ze schroniska: karmę, miski, koce, ręczniki, zabawki, szczotki i inne akcesoria. Wszystkie zebrane dary przekazane zostaną podopiecznym Schroniska dla Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu. Gorąco zachęcam do przyłączenia się do zbiórki!
więcej
15.10.2015 r. Zapraszam na warsztaty pierwszej pomocy weterynaryjnej!
Wraz z firmą Petsmile zapraszamy właścicieli psów i kotów oraz osoby pracujące z tymi zwierzętami na warsztaty pierwszej pomocy weterynaryjnej, które odbędą się 13 grudnia w Gliwicach. Warsztaty poprowadzą lekarki weterynarii i behawiorystki z krakowskiej lecznicy weterynaryjnej "Nasza". Podczas spotkania omówione zostaną najważniejsze tematy z zakresu ochrony zdrowia i pomocy w przypadku nagłych wypadków i zachorowań. Istnieje możliwość uczestniczenia w obu modułach (pies i kot) lub tylko jednym z nich.
więcej
06.09.2015 r. Montaż siatek balkonowych i okiennych już w ofercie!
Już od dawna nosiłam się z zamiarem wprowadzenia do oferty usługi montażu zabezpieczeń w kocich domach. Nareszcie się to udało! Dzięki współpracy z firmą AntyGravity oferąjącą m.in. prace wysokościowe mogę zaproponować Państwu obsługę na najwyższym poziomie! Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą i zachechęcamy do powierzenia nam realizacji trudnego zadania, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa kotu "na wysokości":)
więcej
25.08.2015 r. Moje artykuły w Zoobiznesie
MIło mi poinformować, że rozpoczęłam stałą współpracę z branżowym magazynem ZOOBIZNES. Regularnie będę publikować w nim artykuły na kocie tematy - od opieki nad kotem po problemy z kocim zachowaniem. Na miły początek w sierpniowym numerze Zoobiznesu znajdziecie aż dwa moje artykuły. Zachęcamy do lektury tego i kolejnych numerów!
więcej
02.02.2015 r. Konkurs plastyczny dla dzieci "Szczęśliwy kot"
Z okazji Światowego wraz z Petsmile zapraszam wszystkie dzieci w wieku 3-13 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Szczęśliwy kot". Prace pokazujące jak prawidłowo opiekować się kotem, wykonane dowolną techniką plastyczną w formacie A4, należy dostarczyć do sklepu zoologicznego przy ulk. Centaura 19 w Gliwicach do dnia 17 lutego osobiście lub drogą pocztową.
więcej
11.12.2014 r. Wykład, który pomoże Twojemu kotu przetrwać sylwestra!
Twój kot boi się wystrzałów, a sylwester to dla niego najgorszy dzień w roku? Przyjdź na mój wykład 19 grudnia w Gliwicach i dowiedz się jak zaradzić temu problemowi! Wykład odbędzie się w GCOP przy ul. Zwycięstwa 1 o godzinie 18:15. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
więcej
06.12.2014 r. Zimowa zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt!
1 grudnia w naszym sklepie w Gliwicach ruszyła zimowa zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt. Gorąco zachęcam Państwa do wsparcia bezdomnych zwierząt poprzez przekazanie karmy, ręczników, koców, zabawek, misek i innych akcesoriów do kosza ustawionego w sklepie. Wszystkie dary powędrują do psów i kotów będących pod opieką fundacji "Szara Przystań" z Gliwic. 
więcej
28.11.2014 r. Zabawowe spotkanie mikołajkowe:)
Zapraszam Was na kolejne już spotkanie mikołajkowe! Tak jak w poprzednim roku i tym razem będziemy wspólnie przygotowywać kreatywne zabawki dla naszych pupili. Część warsztatową poprzedzi wykład na temat zabawy u zwierząt. Bądźcie z nami 5 grudnia o 18:15 w GCOP przy ul. Zwycięstwa 1 w Gliwicach!
więcej
14.11.2014 r. Zapraszam na szkolenie "KOT I DZIECKO"
24 stycznia zapraszam na szkolenie "Kot i Dziecko", które poprowadzę w Laryszowie na zaproszenie Akademii KociŁapki. Podczas wykładu poruszone zostaną tematy związane z ciążą i narodzinami dziecka w "kocim domu", wprowadzaniem kota do domu z małym dzieckiem i sposobów na budowanie dobrych relacji pomiędzy kotem i najmłodszymi członkami rodziny. 
więcej
18.10.2014 r. Wspólne pomogliśmy bezdomnym kociakom!
Z okazji 1 urodzin współprowadzonego przeze mnie sklepu zoologicznego PETSMILE. Przyjaciele Twoich Zwierząt. postanowiłyśmy zorganizować charytatywną loterię, z której cały dochód przeznaczony był na pomoc zwierzętom ze schroniska w Zabrzu. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów kilka dni temu przekazałyśmy schronisku zapas mleka i butelek niezbędnych do karmienia kociąt. DZIĘKUJEMY!
więcej
02.10.2014 r. Już w niedzielę zapraszam na "Wariacje na 4 łapach"!
5 pażdziernika o godzinie 11:00 w gliwickim Parku Chopina już po raz szósty odbędzie się impreza "Wariacje na 4 łapach", adresowana do wszystkich miłośników zwierząt z naszego miasta. Atrakcji będzie co nie miara, w tym te przygotowane przeze mnie - kocie konkursy,k zabawy i porady.
Bądźcie z nami tego dnia - naprawdę warto!
więcej
01.03.2014 r. Kocie doradzanie w Pyskowicach!
Pierwszego dnia marca odwiedziłam zaprzyjaźnione Stowarzyszenie "Ludzie Miasta" z Pyskowic, aby udzielić mieszkańcom tego miasta darmowych porad na temat zachowania ich kłopotliwych pupili. Jak zazwyczaj w takich sytuacjach prym wiodły niesforne koty, którym to mam nadzieję udało mi się tą drogą choć trochę pomóc. Bezpośrednia pomoc to jednak nie jedyny powód dla którego uczestniczę w takich akcjach... A jaki jest drugi? Zapraszamy do lektury!
więcej
23.02.2014 r. 1 marca zapraszam do Pyskowic do mojego kącik porad behawioralnych!
Już 1 marca zapraszam Was do Pyskowic, gdzie na zaproszenie Stowarzyszenia "Ludzie Miasta" poprowadzę kącik darmowych porad behawioralnych. Kącik będzie jednym z elementów odbywającej się cyklicznie w Pyskowicach ZAMIENIADY, czyli spotkania na którym można wymienić się zarówno rzeczami jak i umiejętnościami i wiedzą. Będę czekać na Was od godziny 15:00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu. 
więcej
19.02.2014 r. Dzień Kota - kto nie był niech żałuje!
Uwaga - będę się chwalić! Będę - bo mam czym:) Nasze obchody Światowego Dnia Kota organizowane wraz z Petsmile, TOZ "Bezpieczna Łapa" i Wege Barem Złoty Osioł udały się wprost wyśmienicie! Kilkudziesięciu kotomaniaków w jednym pomieszczeniu, wykład, pogaduchy, tort, konkurs, góra zebranych darów, a nawet recytacja pięknego wiersza o kotach, a to wszystko w zaledwie 3 godziny. Oj działo się, działo - zobaczcie sami!
więcej
11.02.2014 r. Obchody Światowego dnia kota już wkrótce!
Już w poniedziałek 17 lutego zapraszam Was do wspólnego świętowania Dnia Kota! A będzie się działo nie mało:) Startujemy o 18:00 w  Złotym Ośle w Gliwicach. Będzie wykład, konkurs z nagrodami, prezenty dla Waszych mruczków, zbiórka darów i robienie zabawek dla kocich bezdomniaków i obowiązkowy punkt programu - koci tort! 
więcej
21.01.2014 r. Konkurs fotograficzny KOCIE HARCE!
Zapraszam do udziału w konkursie fotograficznym "KOCIE HARCE", który współorganizuję wraz z serwisem www.kocietajemnice.pl. Zasada konkursu jest bardzo prosta - wystarczy wysłać zdjęcie swojego kota, nawiązujące do tematu konkursu na adres redakcja@kocietajemnice.pl. A zatem przejrzyjcie swoje fotoarchiwa i pochwalcie się swoimi kotami - nagrody czekają! 
więcej
26.11.2013 r. Zrób swojemu kotu prezent na mikołaja! Zapraszam na warsztaty:)
6 grudnia o godzinie 18:30 zapraszam Was  na jedyne w swoim rodzaju warsztaty. Będziemy uczyć się na nich jak własnoręcznie, z wykorzystaniem niepotrzebnych przedmiotów, przygotować fantastyczne zabawki i prezenty dla zwierząt. Dołącz do nas i spraw swojemu pupilowi wyjątkowy mikołajkowy prezent!
Bo przecież był grzeczny prawda?;)
więcej
26.08.2013 r. Współpraca z serwisem adopcyjnym "Kociaczek"
Z radością informuję, że rozpoczęłam współpracę z internetowym kącikiem adopcjnym "Kociaczek", który jest platformą skupiającą ogłoszenia kotów do adopcji i kotów zagubionych i znalezionych z całej Polski. Ponieważ los bezdomnych zwierząt bardzo mocno leży mi na sercu z chęcią podjęłam się pisania porad do serwisu i wydawanej co miesiąc gazetki adopcyjnej "Kociaczka". 
więcej
26.07.2013 r. Konkurs na kocią sztuczkę rozstrzygnięty!
Dobiegł końca konkurs na kocią sztuczkę organizowany wspólnie przeze mnie, „Kocie Sprawy” i firmę PETSMILE. Przyjaciele Twoich Zwierząt.
Miło mi poinformować, że mistrzyniami kocich sztuczek (specjalizacja – aportowanie) zostały wybrane kotki Benia i Henia, a specjalne wyróżnienie otrzymał kot Ryś. Zapraszam do obejrzenia zwycięskich filmików:)
więcej
10.06.2013 r. Nie pozwól swojemu kotu się nudzić - zapraszam na wykład!
Twój kot ma sto pomysłów na minutę i potrafi być w 10 miejscach na raz? Nie mając innych zajęć zaczyna sprawiać problemy? A może przesypia cały dzień nie mając nic ciekawszego do roboty? Dowiedz się jak zapobiegać kociej nudzie, a tym samym poprawić jakość życia Twojego i Twojego kota oraz ... zapewnić Wam obogu masę świetnej zabawy;) Zapraszam na WYKŁAD z cyklu GLIWICE NA 4 ŁAPACH już w najbliższy piątek, 14 czerwca o 17:30.
więcej
28.04.2013 r. Uwaga KONKURS!
Wraz z magazynem "Kocie Sprawy" zapraszam wszystkich miłośników kotów do wzięcia udziału w konkursie na kocią sztuczkę! Naucz kota ciekawej sztuczki, nagraj ją… i udostępnij na Youtube lub sfotografuj, a potem prześlij do końca maja link do swojego filmiku lub zdjęcia wraz z opisem na adres konkursy@kociesprawy.pl
Najciekawsze prace nagrodzone zostaną atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sklep internetowy PETSMILE. A zatem - do dzieła!
więcej
11.04.2013 r. "Co twój kot próbuje Ci powiedzieć? - nowy termin wykładu!
83 1050 1298 1000 0023 1319 7705
więcej
01.03.2013 r. Cykl artykułów w Magazynie "Kocie Sprawy"
Zapraszam do lektury cyklu moich artykułów, które ukazywać się będą w jedynym polskim czasopiśmie felinologicznym "Kocie Sprawy" w okresie od marca do czerwca 2013r. Artykuły poświęcone są uczeniu się kotów, zarówno w ujęciu sztuczek jak i rozwiązywania problemów z zachowaniem. Dodatkiem jest konkurs na kocią sztuczkę do udziału w którym gorąco zachęcamy!
 
więcej
20.02.2013 r. Wieczorne o kotach rozmowy
Ile naprawdę wiemy o kotach? Okazuje się, że nie tak wiele... A, że wiedza to klucz do porozumienia i prawidłowej opieki w ramach działalności edukacyjnej zaprosiłam mieszkańców Gliwic na bezpłatne spotkania poświęcone właśnie tym niesamowitym zwierzętom. Wysoka frekwencja na spotkaniu utwierdziła mnie, że wykłady takie są potrzebne, a uwagi uczesników po spotkaniu pokazały, jak wiele można przekazać podczas 2 h rozmowy. Już nie mogę doczekać się kolejnych spotkań :)
więcej
12.02.2013 r. Wspólnie świętujmy światowy dzień kota!
Już w najbliższy piątek, 15 lutego, w ramach świętowania Światowego Dnia Kota zapraszam na spotkanie: "Ile naprawdę wiemy o kotach, czyli jak koty postrzegają świat i ludzi". Spotkanie odbędzie się o 17:45 w Centrum Wolontariatu w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 1 (I piętro). 
więcej
15.12.2012 r. Akcja edukacyjna w gliwickim CH FORUM już za nami!
15 grudnia wraz z Bezpieczną Łapą, przeprowadziłam akcję edukacyjną w gliwickim CH FORUM. Pod hasłem "ZAMIAST ZWIERZAKA KUP PLUSZAKA" przekonywaliśmy mieszkańców, że kupowanie żywych zwierząt na świąteczny prezent nie jest dobrym pomysłem, a każda decyzja o przyjęciu pod swój dach nowego zwierzaka (niezależnie czy to pies, królik czy rybka) powinna być gruntownie przemyślana. Poza rozdaniem ponad 1000 ulotek wielkim sukcesem akcji było też włączenie w nią szkół, w których dzieci przygotowały piękne rysunki ilustrujące problem kupowania zwierząt na prezent.
więcej
12.12.2012 r. Akcja "Zamiast zwierzaka kup pluszaka" już w sobotę w gliwickim CH Forum!
Każdego roku do schronisk i na ulicę trafiają tysiące żywych, niechcianych prezentów gwiazdkowych! Psy, koty, króliki, chomiki, szczurki, papużki, rybki a nawet jeże i żółwie – wszystkie cierpią z powodu nieodpowiedzialności rodziców, bezrefleksyjnie ulegających zachciankom swoich dzieci. Jednak nie musi tak być! 
Aby uświadomić ludziom problem nieprzemyślanego kupowania zwierząt na prezent już w sobotę tj. 15 grudnia, wspólnie z Gliwickim TOZem „Bezpieczna Łapa” uczestniczyć będę w akcji informacyjno-happeningowej w gliwickim CH FORUM. Zapraszam do odwiedzenia nas w dniu akcji i śledzenia relacji z tego wydarzenia!
więcej
10.12.2012 r. Bo wiedzy nigdy dość - warsztaty na temat kociej agresji z Joelem Dehassem!
O agresji mówi się przede wszystkim w kontekście psów, zapewne dlatego, że to one dysponują solidnej wielkości zębami, którymi mogą wyrządzić ludziom i zwierzętom niemałą krzywdę... O kotach i ich agresji mówi się jakby mniej, co bynajmniej nie oznacza, że temat jest mniej ważny, a same agresywne zachowania rzadko u domowych mruczków spotykane... 
Właśnie kociej agresji, zarówno tej skierowanej do ludzi jak i do kotów i innych zwierząt poświęcone były ubiegłotygodniowe warsztaty z legendą europejskiej medycyny behawioralnej - Joelem Dehassem. Zapraszam do zapoznania się z relacją z tego niezwykłego spotkania!
więcej
25.11.2012 r. Kocie tajemnice czyli zajęcia edukacyjne dla dzieci:)
Jednym z ważnych elementów mojej działałności i misji, która mi przyświeca jest edukowanie dużych i małych w temacie opieki i lepszego zrozumienia potrzeb i zachowań kotów. Z radością dołączyłam więc do edukacyjnego programu gliwickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami "Bezpieczna łapa", w ramach którego opowiadamy dzieciom z przedszkoli i szkół o kocich i psich tajemnicach. 

W listopadzie odwiedziłam szkołę podstwową numer 9 w Gliwicach, gdzie przeprowadziłam 2 lekcje w sumie dla ponad 200 uczniów! A o czym rozmawiałam z dziećmi? Sami zobaczcie:) 
więcej
19.11.2012 r. Seminarium z Vicky Halls!
Ostatni weekend spędziłam bardzo pracowicie tj. na semianrium pt. "Zaburzenia behawioralne u kotów - zapobieganie i terapia". Seminarium poprawadziła znana brytyjstka kocia behawiorystka, autorka licznych "kocich" poradników, a przede wszystkim wielka miłośniczka kotów i przesympatyczna osoba -  Vicky Halls.  Na seminarium poruszonych zostało wiele ważnych tematów takich jak agresja, lęk, zachowania nietypowe, zaburzenia jedzenia, brudzenie i znaczenie w domu, przyczyny i sposoby radzenia sobie z kocim stresem oraz temat, któremu prowadząca poświęciła szczególne dużo uwagi - potrzeby i zaburzenia zachowania kotów starszych. 
 
więcej
31.10.2012 r. Kocie halloween :)
Niezależnie od tego czy sami obchodzicie halloween czy nie, święto to stwarza wspaniałe możliwości do urozmaicenia codziennej rutyny naszych domowych mruczków. Wystarczy pokaźna dynia, kuchenny nożyk, garść smaczków i odrobina wyobraźni, aby z tego poniekąd smacznego warzywa uczynić ogromną... kulę-smakulę!

więcej
15.09.2012 r. Warsztatach w Anglii i spotkanie z Cat's protection!
Na początku września miałam okazję wziąć udział w kilkudniowych międzynarodowych warsztatach zorganizowanych w przez największą brytyjską organizację pomagającą bezdomnym psom "Dogs Trust". Ale niech nie zmyli Was nazwa - nie tylko o psach była mowa. Współprowadzącym warsztaty byli przedstawiecie największej "kociej" organizacji w UK - Cats Protection.
Do wyobrażenia tego jak szeroko działa ta organizacja i jak niesamowite sukcesy osiąga wystrczą dwie liczby - 48 tysięcy adopcji i 191 tysięcy sterylizacji w roku 2011! 
więcej